Başkent Öğretmenevi
Başkent Öğretmenevine Hoşgeldiniz

Rezervasyon ve Konaklama Kuralları

Rezervasyon ve Konaklama Bilgilendirmeleri

 1. Kurumların hizmet ünitelerinden eğitim çalışanı , kamu çalışanı ve yakınları öncelikli yararlanır. Personel kimlik kartı olmayan kamu görevlisi misafirlerimizden sivil ücreti tahsil edilir. Personel Kimlik Kartı ile birlikte T.C. Kimlik Kartı ibrazı zorunludur.
 2. Konaklama Ünitesinde odaların boşaltılması en geç (Check-Out) 11.00’da yapılmalıdır. Bu saatten sonra yapılacak çıkışlarda o güne ait ücret tahsil edilir. Odalara giriş saati en erken(Check-İn)14.00’dır. Odanın müsait olması durumunda daha erken odalara giriş yapılabilir.
 3. Doğrudan, internet, yolu ile alınan konaklama ücreti nakit veya sanal-manuel kredi kartı ile tahsil edilir.
  • Konaklama rezervasyonlarını mazeretleri nedeniyle iptal ettirmek isteyenlere, konaklama tarihinden 5 gün önce; düğün, konferans gibi büyük organizasyon gerektiren rezervasyonlarda ise en az 45 gün önce kuruma bildirilmesi halinde tahsil edilen ücretin %100'ü iade edilir.
  • Konaklama mücbir sebeplerle erken sonlandırılmak istendiğinde ve en geç saat 11.00 itibariyle kuruma bildirildiğinde, konaklanmayacak günlere ait ücret iade edilir.
  • Rezervasyon iptali usulüne uygun yapılmadığı takdirde ücret %20 kesinti ile iade edilerek rezervasyon kurum tarafından iptal edilir.
  • Konaklamanın erken sonlandırılması durumunda saat :11:00'dan önce bildirilen rezervasyon iptallerinde o güne ait konaklama ücreti ve kalan günlere ait konaklama ücretinin %20 eksiği ile iade edilir. saat 11:00'dan sonra bildirilen rezervasyonlarda ise o güne ait ücret iadesi yapılmaz. Kalan diğer günler varise % 20 Eksiği İle iade edilir. 5.Günden sonrakilerin iadesinin %100'ü iade edilir.
 4. Tüm misafirler, tesis kurallarına uymakla yükümlüdür.
 5. Konaklama ünitelerinden faydalanmak isteyenlere, Kimlik Bildirme Kanununa göre işlem yapılır ve girişte konaklama belgesi düzenlenir.
 6. Eğitim çalışanı ve emeklileri personel, kimlik kartı, emekli tanıtım kartı veya eğitim çalışanı olduğunu belgeleyen görev belgesi ibraz etmek suretiyle ünitelerden indirimli faydalanabilirler. Eğitim çalışanı yakınları da durumlarını belgelemek zorundadır.
 7. Çift olarak aynı odada konaklamak isteyenlerden evli olduklarını belgelendirmeleri istenir.
 8. Kurum konaklama ünitelerinde Kamu Çalışanları ve M.E.B. çalışanlarına indirimli ücret uygulanır.

 

Tesis Kuralları

 

 1. Genel ahlak ve adaba aykırı her türlü davranışta bulunmak yasaktır.
 2. Tesiste ateşli silah, kesici ve delici alet patlayıcı ve uyuşturucu madde sokulması yasaktır.
 3. Tesiste kalanları rahatsız etmek ve rahatsız edici şekilde yüksek sesli konuşmak yasaktır.
 4. Tesiste görevli personeli -görevi dışında- rahatsız etmek, görevini yapmasını engellemek ve meşgul etmek yasaktır.
 5. Tesise etrafı rahatsız edici şekilde sarhoş gelmek yasaktır.
 6. Tesis içinde alkollü içki kullanmak, kumar oynamak veya oynatmak yasaktır.
 7. Odalara ziyaretçi çıkarılması yasaktır.
 8. Tesisimize evcil hayvan getirilmesi yasaktır.
 9. Tesisimizde çocukların davranışları ailelerince kontrol edilir. Tesiste çocukların başı boş bırakılması yasaktır.
 10. Odalarda elektrikli aletlerin kullanımı tesisat yönünden zararlıdır olup kesinlikle yasaktır. Yatak odalarına tüp, elektik ocağı gibi yangına sebep olabilecek malzeme bulundurmak, yemek pişirmek yasaktır.
 11. Tesisimizdeki konuklar yetkiliye haber vermeden oda veya yatak değiştiremezler.
 12. Kıymetli evrak, para vb. değerli eşyaların kaybolmasından öğretmenevi ve personeli sorumlu değildir. Tüm sorumluluk eşya sahibindedir. Kıymetli eşyaların yanınızda tutulması gereklidir.
 13. Tesiste bulunan demirbaş eşyaların yerleri yönetimin bilgisi olmadan değiştirilemez.
 14. Demirbaşlarda meydana gelen hasar ve zarar odada kalan misafirlerden tahsil edilir.
 15. Odalarda kabuklu yiyecekler yemek ve sigara içmek yasaktır.
 16. Öğretmenevinde kurallara uymayanlar hakkında yasal işlem yapılır.
 17. Kurum yöneticileri kuralları uymayanları kurallara uymaya davet eder. Misafirler kurallara uymamama konusunda ısrarcı olmaları durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmadan misafirlerin tesisi boşaltması istenir. Kurallara uymamada ve tesisi terk etmeme konusunda ısrarcı olanlar Kolluk Kuvvetlerine bildirilerek haklarında yasal işlem başlatılır.